MAFIA TRILOGY – RODINA, SILA, REŠPEKT

Všetci fanúšikovia série MAFIA sa konečne dočkali. Siedmy október 2016 bol posledný dátum kedy štúdia 2k Games a Hangar 13 vydali do obehu menej uznávanú hru MAFIA III. V roku 2020 sa vydal nie nový diel, ale graficky a príbehovo prerobená MAFIA I, ktorá vystupuje pod menom MAFIA DEFINITIVE EDITION. Tak isto v roku 2020, len bohužiaľ graficky, prerobili hru MAFIA II a hru MAFIA III. Celý tento projekt nesie názov DEFINITIVE EDITION.  Podľa niektorých odborníkov je MAFIA TRILOGY najhoršie spracovanie vôbec. Je to naozaj tak? Je skutočne projekt DEFINITIVE EDITION nepodarok štúdia 2k a Hangar 13? Viac sa dozviete v článku a videách nižšie.

MAFIA DEFINITIVE EDITION – KEĎ VŠETKO NIE JE TAKÉ AKO SA ZDÁ

Mesto Lost Heaven bolo tvrdo zasiahnuté veľkou depresiou a nástup prohibície v Amerike znamená pre mafiánov lukratívne obchodné príležitosti. Zločinecké rodiny Salieri a Morello bojujú o kontrolu nad Lost Heaven, aj keď sa niekoľko poctivých policajtov snaží udržať poriadok.

Skromný život Thomasa Angela ako usilovného taxikára sa po osudnom zábehu s talianskou mafiou navždy zmení. Teraz robí prácu pre Dona Salieriho a získava si rešpekt v zločineckom podsvetí, hoci jeho svedomie ego na uzde.

Ste lídrom v tomto filmovom mafiánskom príbehu ponorenom do sveta organizovaného zločinu počas éry prohibície.

MAFIA DEFINITIVE EDITION je rozšírený remake inšpirovaný ikonickým originálom z roku 2002, ktorý teraz ponúka nádherné 4K vizuály a vylepšenú hrateľnosť. Preskúmajte autentickú víziu Ameriky 30. rokov v tomto rozsiahlom meste a jeho podbrušku prešpikovanom zločinom.

Mafia: Definitive Edition - Lost Haven sfoggiata in un nuovo video! | DLCompare.it

Herný zážitok:

Pre mňa ako hráča, ktorý na Mafii herne vyrastal, musím povedať, že ide o veľmi podarený kúsok z dielne 2k a Hangar 13.

Grafika hry bola veľmi pekne prepracovaná a zameraná na detaily hry. Či už sa to týkalo dizajnu zbraní, áut, oblečenia alebo samotných postáv.

Príbehovo sa hra moc nezmení, čo ma trošku sklamalo. Čakal som, že sa v hre dočkám nových misii ako napríklad viac misii tykajúcej sa Sáry a podobne. Na druhej strane nie je to úplná kópia z roku 2002. To znamená, že niektoré situácie v hre sa môžu líšiť od pôvodnej verzie.

Veľmi dobrou správou je, že sa vracajú slávni českí dabléri na čele s Marekom Vašutom. Keď si však hru nainštalujete do svojej hernej konzoly nemáte tam hneď český dabing. Musíte počkať na aktualizáciu hry, v ktorom sa český dabing nachádza.

Do autovej zbierky pribudli aj motorky. Je to síce pekné, že do Mafie pridali niečo nové, ale za mňa musím povedať, že majú veľmi náročnú ovládateľnosť. Veľmi zaujímavým režimom je manuálna predovka. To znamená, že môžete radiť rýchlostné stupne na svojom ovládači.

Keď sa nachádzate vo veľkej prestrelke, môžete si nastaviť mierenie. Môžete si nastaviť veľkú, miernu alebo žiadnu pomoc pri mierení. Osobne odporúčam miernu, pretože ak nie ste profi hráč tak pri žiadnej pomoci pri mierení vám prajem pevné nervy.

Môj subjektívny názor je taký, že MAFIA DEFINITIVE EDITION je veľmi dobrý remake z roku 2002.

Gameplay:

Mafia Definitive Edition si môžete kúpiť tu:

 

MAFIA II  DEFINITIVE EDITION – KEĎ JE VŠETKÉHO NEDOSTATOK

Empire Bay. Táto prosperujúca metropola východného pobrežia je domovom niektorých z najvyšších mrakodrapov a najväčších spoločností v krajine. Je tiež domovom mnohých zločineckých organizácií vrátane troch mocných mafiánskych rodín, ktoré sa všetky snažia prevziať pašovanie, vydieranie a drogové kartely.

Vito Scaletta. Ako sedemročný sa Vito so svojou rodinou presťahoval zo Sicílie do Ameriky za lepším životom. Jeho zosnulý otec nemohol zachrániť rodinu pred životom v chudobe bez ohľadu na to, ako tvrdo pracoval, a tak sa Vito rozhodol ísť za americkým snom, ktorý sa nesie v znamení nesprávnej strany zákona.

Žite život gangstra počas Zlatej éry organizovaného zločinu v slávnom 4K.

Vyšplhajte sa do radov talianskej mafie absolvovaním rôznych nebezpečných misií. Navštívte odlišné štvrte a nezabudnuteľné pamätihodnosti v tomto rušnom meste a okolí.

Index of /screenshots/g2data/albums/PS3/Mafia 2

Herný zážitok:

Opäť sme sa vo svete Mafia dočkali legendárnej dvojice Vita Scalettu a Joea Barbara.

Táto hra bola upravená len graficky vo formáte 4K. Počas hrania tejto hry som postrehol práve grafické chyby. Či už išlo o oči jednotlivých postáv keď viedli nejaký rozhovor (postavy sa pozerali inde ako mali) alebo zlé načítanie herných textúr.

Keď som prvýkrát postrehol, že sa má vydať definitívna edícia hry MAFIA II, tak som čakal pridanie misii, ktoré mali byť už v pôvodnej verzii. Ale kvôli nedostatku finančných prostriedkov, nemohli byť súčasťou sveta MAFIA II. Podľa mňa by to bolo omnoho zaujímavejšie keby tam tie misie boli, lebo práve v jednej misii sme mali spoznať priateľku Vita Scalettu.

Samozrejme MAFIA II DEFINITIVE EDITION má aj svoje svetlé stránky. Do hry bola pridaná  pomoc pri mierení, ktorá v prvom vydaní absentovala. Vylepšenia sa dočkala aj polícia v Empire Bay. Keď napríklad prepadnete nejaký obchod tak polícia na vás hneď nevyštartuje spoza rohu ako to bolo v pôvodnej verzii, ale v remaku máte približne 20 sekúnd na to aby ste obchod opustili a stihli ujsť.

Ďalšiu zmenu, ktorú som si všimol, je zvuk samotných zbraní. Či už ide o legendárny Thomson 1928 alebo Colt 911.

Bez zmien zostávajú aj herné DLC verzie ako sú Joeove dobrodružstvá, Zrada Jimmiho a Jimmiho vendeta. V kútiku duše som čakal, že aspoň DLC verzie sfilmujú ako klasický príbeh Mafie II. Nestalo sa.

MAFIA II DEFINITIVE EDITION by som označil za nostalgickú hru keďže dej zostáva rovnaký. Bohužiaľ, v tomto DEFINITIVE EDITION nemôžme hovoriť o výraznom pokroku oproti prvému dielu MAFIA II.

Gameplay:

MAFIA III DEFINITIVE EDITION – KEĎ JE VŠETKO STRATENÉ

Šesťdesiate roky sú v plnom prúde v pobrežnom meste New Bordeaux, ktoré je známe bohatým nočným životom a kultúrne rozmanitým obyvateľstvom. Národ prudko rastie so zmenami v reakcii na hnutie za občianske práva a americký juh je plný rasového napätia, revolučných hnutí a prosperujúcich zločinov.

Veterán amerických špeciálnych síl Lincoln Clay, ktorého talianska mafia zradila a zavraždila jeho náhradnú rodinu, je odhodlaný pomstiť sa a budovať novú zločineckú rodinu, ktorá by nahradila taliansku mafiu.

Hrubá sila, silné zbrane alebo nenápadná taktika – to, ako strhnete taliansku mafiu, je len na vás.

Od obchodnej štvrte po záliv má každá štvrť svoju vlastnú jedinečnú príchuť.

Odomknite špeciálne výhody náborom poddôstojníkov do okresov vo vašej kriminálnej ríši.

Mafia III is just a game, but it shines a spotlight on the reality of racism | Games | The Guardian

Herný zážitok:

Menej uznávaný tretí diel Mafie sa dočkal remaku. Prečo menej uznávaný? Je to z toho dôvodu, že celkovo MAFIA III sa kompletne líši od svojich predchodcov. Celý tento diel Mafie môžeme kľudne označiť ako GTA New Bordeaux. Voľná jazda a misie si prispôsobujeme podľa seba. Jednoducho, môj subjektívny názor je taký, že MAFIA III nezapadá do celkovej série MAFIA.

Príbeh sám o sebe je veľmi zaujímavý, len jedna veľká škoda, že to neurobili ako jeden veľký príbeh ako tomu bolo v predchádzajúcich dvoch dieloch. Myslím si, že vtedy by tá hra dostala vysoký rating. Ale keby sa zmenila etiketa hry, tak vtedy by to bolo ono. Jednoducho mi nesedí štýl hry akým tretí diel Mafie disponuje.

Lincolnova vendeta. Pod týmto názvom sa nesie celý diel Mafie. Otvorený svet New Bordeaux v ktorom postupne ovládnete celé podsvetie. Samozrejme hra ponúka široké spektrum zábavy ako sú napríklad pouličné závody, vedľajšie misie, atď. Do príbehu sa vráti aj hrdina z predchádzajúceho dielu Vito Scaletta.

MAFIA III DEFINITIVE EDITION je tak isto len grafická úprava pôvodnej hry. Nenachádzame tu žiadne zmeny.

Opäť pri veľkej prestrelke môžeme nastaviť pomoc pri mierení. Jedno veľké plus je, keď ste blízko svojho nepriateľa a minú sa vám náboje, môžete na neho zaútočiť zblízka pästným súbojom.

V tomto diele síce nenájdeme motorky ako v MAFIA DEFINITIVE EDITION, ale môžeme sa tu presúvať motorovými člnmi. Ja osobne som to v hre nikdy nevyužíval.

Takže MAFIA III DEFINITIVE EDITION opäť len grafický remake. Nenachádzame žiadne zmeny v porovnaní z pôvodnou verziou hry.

Gameplay:

Ak ste veľký fanúšik detektívnych a akčných hier, preto vám odporúčam si trilógiu Mafie zahrať a spoznať život hlavných hrdinov v americkom podsvetí.

Mafia TRILOGY si môžete kúpiť tu:

 

close

Chceš kupón na svoj ďalší nákup?

Si na správnom mieste! 🎁

Prihláste sa a získajte exkluzívne zľavy do našich partnerských obchodov a zostaňte aktuálny s našimi článkami. :')

Pre viac info si prečítaj našu ochranu údajov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *